3. Gimgha – Press Release (MLT)

ROUND UP – KAMPJONATI NAZZJONALI

L-ewwel Diviżjoni: Partita emozzjonanti u ta’ livell għoli bejn ic-Champions renjanti Kalkara St Joseph u wieħed mil-kontendenti prinċipali għal-kampjonat, Floriana Ajax MCP A intemmet bi iskor ta’ 4-4 fejn matul il-partita l’ ebda tim ma irnexxilu jiftaħ vantaġġ doppju. Mil-logħob l’ oħra tal-ewwel diviżjoni, Mosta Horseshoe Bar A għamluhom tliet rebħiet konsekuttivi b’ rebħa faċli ta’ 6-2 fuq Senglea M. Conquest; Gudja POs Bar A komplew fuq bidu pożittiv b’ rebħa ta’ 7-1 fuq Birżebbuġa Cox Sports Club A u Żejtun Beland Bullseye jirbħu għal-ewwel darba dan l-istaġun bl-istess scoreline ta’ 7-1.

It-tieni Diviżjoni: St. Venera Red Square żammew il 100% rekord b’ rebħa ta’ 5-3 fuq Mosta Horseshoe Bar B f’ partita li ntalbet il-Ħamis. Gudja POs Bar B, Cospicua Rangers u Floriana Ajax MCP B żammew mal-pass tal-liders St. Venera b’ rebħiet barra min darhom fit-tliet ġimgħa tal-kampjonat.

It-tielet Diviżjoni: Wara tliet ġimghat mil-kampjonat tat-tielet diviżjoni sitt timijiet għadhom bla telfa, bit-tim ta’ Floriana Ajax Munchies C l-unika tim b’ punti massimi segwiti min Siggiewi St.Nicholas BC, St. Paul’s Band Club, Ħamrun Bayern Munich u Floriana Bocci Club fuq seba’ punti u Sliema Tipico St. Gregory’s BC fuq ħames punti.

Riżultati 3. Gimgħa (20/10/2017)

  1. Diviżjoni

Zejtun Beland Bullseye v Hamrun Education Bar A 7-1; Mosta Horseshoe Bar A v Senglea M. Conquest A 6-2; Floriana Ajax MCP A v Kalkara St Joseph 4-4; Gudja PO`s Bar A v Birzebbuga Cox Sports Club A 7-1

  1. Diviżjoni

St. Venera Red Square v Mosta Horseshoe Bar B 5-3; Hamrun Education Bar B v Gudja PO`s Bar B 2-6; Birzebbuga Cox Sports Club B v Cospicua Rangers 1-7; Bugibba Sun City A v Floriana Ajax MCP B 1-7

  1. Diviżjoni

Siggiewi St.Nicholas BC v St. Paul’s Diamonds 5-3; Floriana Ajax Munchies C v Bugibba Sun City Ladies 7-1; Floriana Bocci Club v Zurrieq Football Club 4-4; Senglea M. Conquest B v Mgarr The Hatch Sports Bar 8-0; Sliema Tipico St. Gregory BC v Hamrun Bayern Munich 4-4; Mqabba St. Mary Band Club v St.Paul’s Band Club 2-6

Klassifika 3. Gimgħa (20/10/2017)

  1. Diviżjoni

1st Mosta Horseshoe Bar – 9 punti; 2nd Floriana Ajax MCP A, Kalkara St Joseph, Gudja PO`s Bar A – 7 punti; 5th Zejtun Beland Bullseye – 4 punti; 6th Birzebbuga Cox Sports Club A, Hamrun Education Bar A, Senglea M. Conquest A – 0 punti.

  1. Diviżjoni

1st St. Venera Red Square – 9 punti; 2nd Gudja PO`s Bar B, Cospicua Rangers – 7 punti; 4th Mosta Horseshoe Bar B, Floriana Ajax MCP B – 6 punti; 6th Bugibba Sun City A, Birzebbuga Cox Sports Club, Hamrun Education Bar B – 0 punti.

  1. Diviżjoni

1st Floriana Ajax Munchies C – 9 punti; 2nd Floriana Bocci Club, Hamrun Bayern Munich, Siggiewi St.Nicholas BC, St.Paul’s Band Club – 7 punti; 6th Sliema Tipico St. Gregory BC – 5 punti; 7th Senglea M. Conquest B – 4 punti; 8th Mqabba St. Mary Band Club, Bugibba Sun City Ladies, Zurrieq Football Club – 1 punt; 11th Mgarr The Hatch Sports Bar, St. Paul’s Diamonds – 0 punti.

Logħbiet 4. Gimgħa (27/10/2017)

  1. Diviżjoni

Kalkara St Joseph v Mosta Horseshoe Bar A; Birzebbuga Cox Sports Club A v Zejtun Beland Bullseye; Hamrun Education Bar A v Floriana Ajax A; Senglea M. Conquest A v Gudja PO`s Bar A

  1. Diviżjoni

Cospicua Rangers v Hamrun Education Bar B; Floriana Ajax B v St. Venera Red Square; Mosta Horseshoe Bar B v Birzebbuga Cox Sports Club B; Gudja POs Bar B v Bugibba Sun City A

  1. Diviżjoni

Zurrieq Football Club v Siggiewi St.Nicholas BC; Mgarr The Hatch Sports Bar v Mqabba St. Mary Band Club; St. Paul’s Diamonds v Senglea M. Conquest B; Bugibba Sun City Ladies v Floriana Bocci Club; St.Paul’s Band Club v Sliema Tipico St. Gregory BC; Hamrun Bayern Munich v Floriana Ajax C

TAZZA 5-SIDE – 3. RAWND MIL-FAZI TAL-GRUPPI

Grupp A

Bugibba Sun City Ladies v St. Venera Red Square 1-4; Hamrun Education Bar A v Mosta Horseshoe Bar A 2-3; St. Paul’s Diamonds v Mgarr The Hatch Sports Bar 5-0

Grupp B

Floriana Bocci Club v Birzebbuga Cox Sports Club A 3-2; Gudja PO`s Bar A v Floriana Ajax B 2-3

Grupp C

Floriana Ajax A v St.Paul’s Band Club 4-1; Senglea M. Conquest A v Gudja PO’s Bar B 4-1; Cospicua Rangers v Hamrun Bayern Munich 5-0

Grupp D

Zejtun Beland Bullseye v Kalkara St Joseph 1-4; Mosta Horseshoe Bar B v Bugibba Sun City A 1-4

Regards,

Andre Zammit | Public Relations Officer | Malta Darts Association