5. Gimgha – Press Release (MLT)

ROUND UP – KAMPJONATI NAZZJONALI

L-ewwel Diviżjoni: Floriana Ajax MCP A jitilaw fl-ewwel post tal-klassifika wara rebħa faċli ta’ 7-1 fuq il-liders Mosta Horseshoe Bar A fil-ħames ġimgħa tal-kampjonat. Għall-Greens jirbħu John Agius, Twanny Roberts, Norbert Attard, John Ciantar u Vincent Busuttil fil-individwali u N.Attard/D.Attard & V.Busuttil/J.Agius fid-doppji. Godfrey Abela jirbaħ l-unika logħba għal-Mosta. Mil-partiti l’ oħra tal-ewwel diviżjoni: Kalkara St Joseph jirbħu bl-iskor ta’ 7-1 fuq Gudja POs Bar A biex iżżommu l-pass mal-liders il-ġodda Floriana Ajax; Birżebbuġa Cox Sports Club A jirbħu t-tieni logħba konsekuttiva u Senglea M. Conquest jirbħu l-ewwel partita tal-istaġun, b’ rebħa ta’ 5-3 fuq Żejtun Beland Bullseye.

It-tieni Diviżjoni: St Venera Red Square żammew l-imbattibilita b’ rebħa ta’ 5-3 fuq Gudja POs Bar B biex fetħu vantaġġ ta’ erbgħa punti fuq Cospicua Rangers li irnexxilhom jiksbu biss draw kontra Bugibba Sun City A. Mosta Horseshoe Bar B u Floriana Ajax MCP B intemmet fi draw ta’ 4-4 u Ħamrun Education Bar B kisbu l-ewwel rebħa staġjonali bl-iskor ta’ 6-2 fuq Birżebbuġa Cox Sports Club B.

It-tielet Diviżjoni: Erbgħa timijiet jinsabu fil-quċċata tal-klassifika fuq tlettax il-punt wara ħames ġimghat tal-kampjonat ta’ tielet diviżjoni. Floriana Bocci Club, Siggiewi St. Nicholas BC u St. Paul’s BC b’ rebħiet faċli, bit-tim ta’ Floriana Ajax Munchies C jiksbu biss draw kontra Sliema Tipico St. Gregory’s BC. Senglea M. Conquest ikomplu fuq il-fażi pożittiva bit-tielet rebħa konsekuttiva din id-darba fuq Zurrieq FC u draw bejn Mqabba St. Mary’s BC u St. Paul’s Diamonds.

Riżultati 5. Gimgħa (03/11/2017)

  1. Diviżjoni

Hamrun Education Bar A v Birzebbuga Cox Sports Club A 3-5; Gudja PO`s Bar A v Kalkara St Joseph 1-7; Floriana Ajax MCP A v Mosta Horseshoe Bar A 7-1; Zejtun Beland Bullseye v Senglea M. Conquest A 3-5

  1. Diviżjoni

Mosta Horseshoe Bar B v Floriana Ajax MCP B 4-4; Bugibba Sun City A v Cospicua Rangers 4-4; Birzebbuga Cox Sports Club B v Hamrun Education Bar B 2-6; St. Venera Red Square v Gudja PO`s Bar B 5-3

  1. Diviżjoni

Senglea M. Conquest B v Zurrieq Football Club 5-3; Floriana Bocci Club v Hamrun Bayern Munich 6-2; Siggiewi St.Nicholas BC v Bugibba Sun City Ladies 8-0; Mqabba St. Mary Band Club v St. Paul’s Diamonds 4-4; Sliema Tipico St. Gregory BC v Floriana Ajax Munchies C 4-4; St.Paul’s Band Club v Mgarr The Hatch Sports Bar 8-0

Klassifika 5. Gimgħa (03/11/2017)

  1. Diviżjoni

1st Floriana Ajax MCP A – 13 il-punt; 2nd Mosta Horseshoe Bar – 12 il-punt; 3rd Kalkara St Joseph, Gudja PO`s Bar A – 10 punti; 5th Birzebbuga Cox Sports Club A – 6 punti; 6th Zejtun Beland Bullseye – 4 punti; 7th Senglea M. Conquest A – 3 punti; 8th Hamrun Education Bar A – 0 punti.

  1. Diviżjoni

1st St. Venera Red Square – 15 il-punt; 2nd Cospicua Rangers – 11 il=punt; 3th Mosta Horseshoe Bar B – 10 punti; 4th Gudja POs Bar B, Floriana Ajax MCP B – 7 punti; 6th Bugibba Sun City A – 4 punti; 7th Hamrun Education Bar B – 3 punti; 8th Birzebbuga Cox Sports Club – 0 punti.

  1. Diviżjoni

1st Floriana Ajax Munchies C, Floriana Bocci Club, Siggiewi St.Nicholas BC, St.Paul’s Band Club – 13 il-punt; 5th Senglea M. Conquest B – 10 punti; 6th Hamrun Bayern Munich – 7 punti; 7th Sliema Tipico St. Gregory BC – 6 punti; 8th Mqabba St. Mary Band Club – 5 punti; 9th Bugibba Sun City Ladies, Zurrieq Football Club, St. Paul’s Diamonds – 1 punt; 12th Mgarr The Hatch Sports Bar – 0 punti.

Logħbiet 6. Gimgħa (10/11/2017)

  1. Diviżjoni

Mosta Horseshoe Bar A v Gudja PO`s Bar A; Senglea M. Conquest A v Hamrun Education Bar A; Floriana Ajax MCP A v Birzebbuga Cox Sports Club A; Kalkara St Joseph v Zejtun Beland Bullseye

  1. Diviżjoni

Hamrun Education Bar B v Bugibba Sun City A; Gudja PO`s Bar B v Mosta Horseshoe Bar B; Birzebbuga Cox Sports Club B v Floriana Ajax MCP B; Cospicua Rangers v St. Venera Red Square

  1. Diviżjoni

Bugibba Sun City Ladies v Senglea M. Conquest B; St. Paul’s Diamonds v St.Paul’s Band Club; Zurrieq Football Club v Mqabba St. Mary Band Club; Hamrun Bayern Munich v Siggiewi St.Nicholas BC; Mgarr The Hatch Sports Bar v Sliema Tipico St. Gregory BC; Floriana Ajax Munchies C v Floriana Bocci Club

TAZZA 5-SIDE – 5. RAWND MIL-FAZI TAL-GRUPPI

Grupp A

Hamrun Education Bar A v Mgarr The Hatch Sports Bar 5-0; Mosta Horseshoe Bar A v St. Venera Red Square 5-0; Bugibba Sun City Ladies v St. Paul’s Diamonds 2-3

Grupp B

Birzebbuga Cox Sports Club A v Floriana Ajax MCP B 2-3; Floriana Bocci Club v Senglea M. Conquest B 3-2

Grupp C

Senglea M. Conquest A v Hamrun Bayern Munich; Gudja PO’s Bar B v St.Paul’s Band Club 4-1; Floriana Ajax MCP A v Cospicua Rangers 5-0

Grupp D

Kalkara St Joseph v Bugibba Sun City A 3-2; Zejtun Beland Bullseye v Floriana Ajax Munchies C 5-0

Regards,

Andre Zammit | Public Relations Officer | Malta Darts Association